×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  U futën në shina, treni përplas 10 lopë në Francë

  Insajderi
  07 June 2023 - 23:24

  Një tren që udhëtonte natën nga Parisi në Nicë u përplas me një tufë lopësh mbrëmjen e së martës.

  Sipas mediave franceze, tre nga lopët u bllokuan në motorin e trenit dhe ngordhën dhe shtatë të tjera u vranë.

  Treni po udhëtonte me 150 kilometra në orë në momentin e përplasjes.

  Në mesin e pasagjerëve nuk pati të lënduar. 384 pasagjerët 1ë ndodheshin në tren u kthyen në Paris në orën gjashtë të mëngjesit të së mërkurës.

  Disa shërbime të mërkurën u vonuan, por trafiku u rivendos plotësisht shpejt. 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark