14:27 - 05 Gusht 2022

Ditët e fundit është përfolur shumë për një largim të Pierre-Emerick Aubameyang nga skuadra e Barcelonës, me Chelsea që kërkonte shërbimet e sulmuesit.

Për këtë u vu në dyshim e ardhmja e ish-lojtarit të Arsenalit në “Camp Nou”, pasi raportohej se ardhja e Robert Lewandowskit dhe Raphinhas i ka minimizuar minutat e tij.

Megjithatë, sipas “Sport”, Barcelona e sheh Aubameyang si “të patransferueshëm” dhe do të refuzojë të hyjë në diskutime me klubin anglez.