×
 • Sport
 • Sport

  UEFA thotë se San Siro nuk është plotësisht i gatshëm për finalen

  Insajderi
  19 May 2016 - 14:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Arena historike e Milanit do të presë Real Madridin dhe rivalët e tyre të qytetit, Atletico Madrid, më 28 maj, por puna duhet të bëhet për të siguruar se stadiumi është në gjendje të rregullt.

  “Ne kemi për të trajtuar shumë probleme, nëse ne duam të kemi një fushë të denjë për finale”, tha Dalton në Kongresin stadiumin Botërore në Doha.

  Megjithatë, Dalton ka insistuar se sipërfaqja e terrenit do të jetë gati me kohë për finalen e madhe të 28 majit.

  ” Bari do të jetë gati në kohë, “vazhdoi ai.” Tifozët spanjollë mund të pushojnë. Ne jemi duke punuar për të rritur cilësinë e stadiumit”, tha inspektori i UEFA-s. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark