×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  UET organizon mbrëmje kulturore dhe muzikore në Krujë

  Insajderi
  30 May 2023 - 23:12

  Fakulteti i Shkencave Humane, Edukimit dhe Arteve Liberale në Universitetin Evropian të Tiranës ka organizuar një mbrëmje kulturore dhe muzikore në Pallatin e Kulturës në Krujë, me pjesëmarrjen e studentëve dhe pedagogëve të Departamentit të Arteve të Aplikuara në UET.

  Në këtë mbrëmje kanë performuar këta artistë:

  • ALISA BERISHA: “Pranvera filloi me ardhjen e burrit nga stani”;
  • LAURA GJIPI: “Valsi i lumturisë, Je imja”;
  • MEGI SULA: “Valle për violinë”;
  • ELISA GJIPI: “Tangolita”;
  • Prof. As. RAMAZAN PEKU & BEBJANA SHIJAKU: “Duo solo Handel, Grieg, Bocherini” ;
  • ARBER BALA: “Romance, Dhuratë zemrë, LA Bixio mama”;
  • MEGI SULA: “Valle hungareze”;
  • LAURA & ELISA GJIPI: “Dueti Vajta e rash, Tregoje tij”;
  • Shoqërimi në piano nga pedagogu KRISTI BELLO & ESMERALDA AHMETAJ.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark