×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Valon Syla ia numëron dështimet Albin Kurtit: Tash po paralajmëron luftë

  Insajderi
  09 August 2022 - 13:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Gazetari e analisti Valon Syla, ka bërë listimin e dështimeve të qeverisë Kurti.

  Sipas tij, tani që po hyjmë në muajin shtator, suficiti i pashpenzuar i investimeve qeveritare në shkolla, çerdhe e rrugë, është i barabartë me 90 për qind.

  Tutje ai vazhdon se inflacioni është i barabartë me 15 për qind, përderisa 60 mijë qytetarë gjatë mandatit të tij kanë ikur nga Kosova.

  Ai në fund ka shkruar se Qeveria Kurti është më e dobët statistikisht që nga shpallja e pavarsisë.

  “Qeveria Kurti më e dobët statistikisht që nga shpallja e pavarësisë”, ka shkruar Syla.

  Postimi i plotë i Valon Sylës:

  Qe po hyjmë në shtator…

  ⛔️Suficiti i pashpenzuar i investimeve qeveritare ne shkolla, qerdhe, rruge = 90%

  ⛔️Inflacioni zyrtar = 15%

  ⛔️ Numri i qytetarëve qe kanë ikur nga Kosova gjatë mandatit të Kurtit = mbi 60,000

  ⛔️ Aplikimi për Këshill të Europës = një hajgare e harruar

  ⛔️ Pregaditjet për krizën e rrymës = zero

  ✅ Ditët e Kurtit të kaluar jashtë Kosovës pa sjellë asnjë investitor dhe asnjë njohje = mbi 50.

  ⁉️ Tash ja ka nis me paralajmëru luftë.

  Ky rrenc nuk din dhe nuk don me qeverisë. Rezultatet flasin vetë. Qeveria Kurti më e dobët statistikisht që nga shpallja e pavarësisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark