×
 • Sport
 • Sport

  Vardy nuk luan për Anglinë sepse ka planifikuar të martohet

  Insajderi
  23 May 2016 - 16:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sulmuesi i Leicester City, Jamie Vardy, do të mungojë në ndeshjen miqësore që Anglia e luan kundër Australisë të premten, pasi që ai do të martohet dy ditë më herët.

  29 vjeçari e kishte shtyrë dasmën vitin e kaluar dhe më pastaj e kishte aranzhuar përsëri një datë të re në mënyrë që të mos e humb Evropianin.

  Trajneri i Anglisë, Roy Hogson, ka thënë se Vardy “e meriton” pushimin për martesë, shkruan BBC.

  Vardy, që ka shënuar 24 gola në Premier Ligë për Leicester këtë vit, shënoi në fitoren e Anglisë kundër Turqisë në ndeshjen e zhvilluar në fundjavë.

  Ai së bashku me Harry Kane pritet t’i prijnë sulmit të Anglisë në Euro 2016 që fillon më 10 qershor./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark