×
 • Showbiz
 • Show / Showbiz

  Vdes aktori i njohur

  Insajderi
  25 October 2022 - 09:11
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Aktori dhe komediani amerikan, Leslie Jordan ka vdekur në moshën 67-vjeçare. Ylli, i njohur për rolet e tij në “Will and Grace” dhe “American Horror Story”, vdiq në një aksident fatal me makinë në Los Anxhelos të hënën. Aktori humbi menjëherë jetën pasi makina e tij u përplas me një ndërtesë.

  Publicisti i tij tha se bota ishte bërë një “vend më i errët” me humbjen e tij. “Të dish se ai është larguar nga bota në kulmin e jetës së tij profesionale dhe personale është i vetmi ngushëllim që mund të ketë sot”, tha David Shaul. Aktori mori më së shumti famë kur luajti në serialin “Will and Grace”.

  Në këtë serial ai luajti si Beverley Leslie – një rol për të cilin ai fitoi një Emmy Primetime në 2006. Leslie ishte i famshëm për shfaqje të tjera televizive si “Hearts Afire”, “The Cool Kids”, “Call Me Kat” dhe “American Horror Story”. Luajti gjithashtu në filma si “The Help” dhe “Ski Patrol” etj.

  Leslie Jordan
  Leslie Jordan, Emmy-winning actor, dies in car crash at 67 - ABC News

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark