×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes ish-komandanti i UÇK’së, Gani Imeri

  Insajderi
  20 April 2024 - 21:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ka vdekur ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Imeri.

  Imeri gjatë luftës ishte Komandant i Batalionit IV, të Brigadës 141, Zona Operative e Shalës.

  Lajmi për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët dhe bashkëluftëtarët e Imerit.

  Derisa, kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka dërguar telegram ngushëllimi për vdekjen e Gani Imerit.

  Shkrimi i plotë nga Ferit Idrizi:

  TELEGRAM NGUSHËLLIMI

  E nderuara familja Imeri,

  Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta e Gani Imerit, Komandant i Batalionit IV, të Brigadës 141, Zona Operative e Shalës e UÇK-së. Ai ishte shembull i një luftëtari në Luftën e UÇK-së, i një humanisti dhe udhëheqësi të palodhshëm në shërbim të qytetarëve dhe të atdheut.

  E nderuara familje Imeri, duke bashkëndjerë dhimbjen me juve, ju shpreh ngushëllime të thella për ndarjen nga jeta të Komandantit, Gani Imeri.

  Emri i tij la gjurmë në historinë më të re të Kosovës.

  Lavdi jetës dhe veprës së Komandantit, Gani Imeri!

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark