×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vdes këmbësorja e cila u godit nga vetura te rruga “C”

  Insajderi
  28 November 2023 - 20:29

  Një aksident ka ndodhur sonte në rrugën ‘C”, rreth orës 19:00’, ku si pasojë ka vdekur një këmbësore nga lëndimet e rënda trupore.

  Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti, konfirmoi për Insajderin se këmbësorja D.G, 56 vjeçare, ka ndërruar jetë në QKUK, pasi nuk ka arritur ti përballoj plagët e marra.

  Tutje ajo tregoi se ngasësi i automjetit është arrestuar.

  “Rreth orës 20:00, nga QKUK, jemi njoftuar se këmbësorja: D.G (femër) 56 vjeç, nuk ka arritë të përballoj plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe e njëjta ka vdekur. Lidhur me këtë rast  hetuesit policor të njësitit të trafikut kanë nisë një hetim ndërkohë që është arrestuar ngasësi i automjetit”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark