×
 • Sport
 • Sport

  Vedat Muriqi i pandalshëm në La Liga! Shënon dy gola kundër Real Valladolidit

  Insajderi
  09 April 2023 - 16:02

  Dramë në “Jose Zorrilla” dhe dy golat e Vedat Muriqit, Mallorca ka barazuar në fund me rezultat 3:3 në konak të Valladolidit. 

  Mallorca ka avancuar me rezultat 1:2 por përmbysja ndodhi në finish dhe barazimi në minutën e 90+4.

  Në minutën e 53-të, Vedat Muriqi ashtu si di ai me kokë, ka realizuar për 1:1. 

  GOLI I PARË:

  https://streamin.me/v/70281123

  Në minutën e 90+3. Muriqi e nxori penalltinë dhe e vet e ka realizuar për 3:3 në të 90+4’. 

  GOLI I DYTË:

  https://streamin.me/v/fc1a2df8

  Për Valladolidin shënuan Perez (33′) Aamallah (68′), Monchu (86′) dhe për Mallorca-n realizuan Muriqi (53′ e 90+4 – nga penalltia) e Morlanes (58′).

  Në “Jose Zorrilla”ishin të pranishëm 18.010 shikues.

  Muriqi deri me tash ka realizuar 12 gola në kampionatin spanjoll.

  Pas javës së 28-të, Mallorca zë vendin e 12-të me 34 pikë e Valladolid është i 15-ti me 29 sosh.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark