×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Vela: Ambasadorët nuk duhet të befasohen për lidhjet e Vuçiqit me krimin e organizuar

  Insajderi
  04 May 2023 - 14:07

  Gazeta amerikane New York Times, i ka kushtuar një artikull presidentit serb Aleksandar Vuçiq, dhe lidhjeve të tij me klanin e Velko Belivukut.

  Lidhur me këtë ka reaguar Blerim Vela, shef i stafit të presidentes Vjosa Osmani.

  Vela tha se e ka përshëndetur artikullin e prestigjiozes amerikane.

  Ai tha se ambasadorët në Serbi nuk mund të jenë të befasuar nga lidhje e kreut të shtetit serb, me klanet e krimit të organizuar.

  “Pyetja është se çka do të bëjnë ata”, ka shkruar Vela në Twitter.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark