×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vetura godet për vdekje dy këmbësorë në Ozdrim të Pejës

  Insajderi
  16 September 2023 - 23:10

  Dy këmbësorë kanë vdekur dhe një është në gjendje të rëndë pasi janë goditur nga një veturë në fshatin Ozdrim të Pejës.

  Personi i cili ka marrë lëndime trupore është në gjendje kritike dhe po trajtohet në spitalin rajonal të Pejës.

  Lajmin për Insajderin e ka konfirmuar Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi.

  Ai tha se i dyshuari është duke u intervistuar nga policia.

  Ne vendin e ngjarjes janë njësitë policore bashke me prokurorin e shtetit duke ndërmarr veprimet hetimore. Personi i dyshuar është ne stacion policor duke u intervistuar“, ka thënë Nikqi.

  Ndërkaq, zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova tha se rasti ka ndodhur rreth orës 21:30.

  Sonte rreth orës 21:30 policia është informuar për një aksident në fshatin Ozdrim të Pejës. Në këtë aksident ka qenë e involvuar një veturë dhe tre këmbësorë, ku si pasojë e këtij aksidenti dy nga këmbësorët kanë vdekur, vdekjen e së cilëve e ka konstatuar ekipi mjekësor dhe këmbësori i tretë është dërguar në spitalin e Pejës”, tha zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark