×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  VIDEO- Ja si pastrohen astronautët në hapësirë

  Insajderi
  15 June 2024 - 14:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Astronautët qëndrojnë me ditë dhe me muaj në hapësirë, të mbyllur në stacione hapësinore, e për shkak të kësaj, rutina e jetës iu ndryshon.

  Ata detyrohen që edhe proceset fiziologjike t’i kryejnë në forma më ndryshe nga ajo e zakonshme, derisa edhe pastrimin e trupit e bëjnë më ndryshe.

  Astronautja Karen Nyberg u bë virale vite më parë për mënyrën se si i pastron flokët.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark