×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Vlora Çitaku – Bislimit: Në cilin cilin planet jetoni?

  Insajderi
  25 July 2023 - 16:27

  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, u shpreh me ton kritik ndaj Qeverisë Kurti dhe zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi.

  Ajo ka pyetur se në cilin planet jeton ai.

  Sinqerisht, në cilin cilin planet jetoni? Çfarë motive keni? A keni ambicie për Republikën e Kosovës? A doni ta kemi Kosovën anëtare të BE? Jeni për keqardhje. Qe besa edhe qesharak, sikur mos të mbanit petkun zyrtar mbi supe“, ka shkruar ajo.

  Postimi i saj i plotë:

  Pra, Qeveria e Kosovës përmes ZVKM Bislimi i paska vënë kushte Bashkimit Evropian dhe Amerikës. Bravo

  Sinqerisht, në cilin cilin planet jetoni? Çfarë motive keni? A keni ambicie për Republikën e Kosovës? A doni ta kemi Kosovën anëtare të BE?

  Jeni për keqardhje. Qe besa edhe qesharak, sikur mos të mbanit petkun zyrtar mbi supe.

  Kush po mendoni që jeni? A po mendoni që e doni Kosovën më shumë se ne?!

  Nuk do t’ju lejojmë që ta rrezikoni të ardhen e vendit tonë.

  Në këtë fundjavë në Kosovë do të qëndrojnë disa zyrtarë të lartë nga SHBA. Mos u tallni. Merrni rekomandimet seriozisht.

  Qeverisja nuk është lojë fëmijësh, e as kupon për të kompenzuar deficiet tuaja historike.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark