×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Vrasësit e grave në burg”, Artpolis me marsh dhe performancë në Prishtinë kundër femicidit

  Insajderi
  07 December 2023 - 13:04

  Sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë u mbajt marshi “Stop Femicidit! #BollMa” dhe performanca artistike “Hope Bubble” nga Artpolis.

  Në këtë marsh u tha se vrasja e grave dhe dhuna sistematike e patriarkatit duhet të marrë fund.

  “Femicidi, mizogjenia e maskuliniteti toksik vazhdojnë të na terrorizojnë përditshëm. Jeta e grave cenohet çdo ditë, në shtëpi, në rrugë, në punë, në hapësira publike e private”, kanë thënë nga Artpolis.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark