×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Vrasja e biznesmenit në Klinë, deklarohet shoku i tij

  Insajderi
  08 August 2023 - 16:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në orën 16:40 të së hënës, Tush F. (48-vjeç) hyn në Coyote Lounge Bar në Klinë. Burri është i armatosur me armë. Dhe ka vetëm një synim: 47-vjeçarin Anton P., pronar i një garazhi nga kantoni i Lucernit.

  Tush F. qëllon shtatë herë në drejtim të viktimës së tij dhe e plagos aq rëndë saqë vdes në vendin e krimit.

  Mediat kanë raportuar se viktima dhe autori vijnë nga e njëjta prejardhje familjare.

  Për median zvicerane Blick.ch sot është deklaruar Përparim E., shoku i fëmijërisë dhe më i miri i viktimës.

  Me lot në sy, ai tha për Blick: “Gjithmonë kemi qenë në rrugë së bashku, në Kosovë dhe në Zvicër. Ai ishte një biznesmen i suksesshëm me zemër të madhe, gjithmonë duke u përpjekur të ndihmonte njerëzit”.

  Këtë e tregon edhe fakti që do të vinin për t’i dhënë lamtumirën e fundit njerëz nga e gjithë bota. Vdekja e tij është shumë e dhimbshme.

  Përparimi aktualisht është duke pritur në Prishtinë që të kryhet ekspertiza pas vdekjes dhe trupi i shokut të tij më të mirë të transportohet në shtëpi.

  Miqtë e ngushëllojnë Liridonin në rrjetet sociale: “Pusho në paqe! Do të jetoni përgjithmonë në zemrat tona”, shkruan njëri. Një tjetër: “Ti na la shumë shpejt.”

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark