×
 • Sport
 • Sport

  Yaya Toure dhe Pablo Zabaleta mund të përfundojnë tek Interi

  Insajderi
  11 February 2016 - 20:07

  Mesfushori i Bregut të Fildishtë, Yaya Toure dhe mbrojtësi argjentinas Pablo Zabaleta, planifikohen të jenë pjesë e planit pastrues që do t’i bëjë Guardiola Manchester Cityt vitin e ardhshëm.

  Të dy futbollistët janë nën lupën e gjigantit italian, Inter dhe mund të kalojnë atje gjatë verës, njofton Daily Mail.

  Trajneri i Interit Robero Mancini ka shprehur hapur dëshirën e tij që të transferoj në “Meazza” mesfushorin që e kishte pasur nën drejtim sa ishte pjesë e Cityt.

  Ndërsa Zabaleta po ashtu shihet si pjesë e kontingjentit që do të largojë spanjolli Guardiola me ardhjen e tij në City dhe mbrojtësi është i lidhur me një bashkim me kontingjentin e madh argjentinas tek Interi.

  Toure i cili më parë ka qenë pjesë e Barcelonës ishte larguar, pikërisht pas marrëdhënieve jo të mira me teknikun spanjoll.

   

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark