12:03 - 30 Qershor 2022

Sezoni i kaluar i Sergio Ramos, i pari i tij me Paris Saint Germain, ishte zhgënjyes. Mes problemeve fizike dhe dëmtimeve, mbrojtësi ka grumbulluar vetëm 12 paraqitje dhe 2 gola në kampionatin francez, pa mundur të ndikojë asnjëherë.

Numra dhe paraqitje krejtësisht të ndryshme nga ato të Real Madridit, ku u bë një nga mbrojtësit më vendimtarë dhe fitues në historinë e futbollit. Në karrierën e tij ai nuk e ka synuar asnjëherë “Topin e Artë”, duke arritur në maksimum vendin e gjashtë në vitin 2017.

Sipas asaj që raporton “El Confidencial”, megjithatë kanë rrjedhur disa audio të Sergio Ramos, në të cilat ai kërkon ndihmë për edicionin e vitit 2019, më pas i fituar nga Lionel Messi.

“Rubi, mirëmbrëma, shpresoj të jesh i lumtur me gjithë familjen”. Kështu hapet audio e mbrojtësit për numrin një të Federatës Spanjolle të Futbollit, Rubiales. Sergio Ramos më pas e pyet:

“Ti e di që nuk të kam kërkuar kurrë asgjë, por nëse dua ta bëj sot, është sepse mendoj se është një vit i veçantë për shfaqjet që kam pasur. Unë do të doja që ju të më ndihmoni në çdo mënyrë të mundshme dhe të përdorni kontaktet tuaja të UEFA-s në lidhje me “Topin e Artë”.

Do të të falënderoja për gjithë jetën. Jo vetëm për mua, por edhe sepse mendoj se futbolli spanjoll e meriton shumë. Të dërgoj një përqafim”.

Tags: