×
 • Showbiz
 • Show

  Zbulohen prapaskenat, Kate Middleton e bëri videon nën presion!

  Insajderi
  04 April 2024 - 15:38
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Siç spekuluan shumë, Kate Middleton thuhet se regjistroi videon e saj të 22 marsit duke zbuluar diagnozën e saj tronditëse të kancerit nën presion. Por edhe pse me sa duket nuk ndihej e detyruar të ndante lajmin, ajo donte të qetësonte të gjitha teoritë e shfrenuara të konspiracionit për shëndetin e saj.

  Një burim tha se Pallati Mbretëror e shpërndau videon pasi ndihmësit mësuan se diagnoza e saj ishte zbuluar. Pallati u kontaktua nga dikush që kishte mësuar për diagnozën, duke i lënë Princeshës së Uellsit dhe ndihmësit e pallatit pa alternativë veçse të përpiqeshin të “përparonin historinë”, tha një i brendshëm për rubrikën Ephraim Hardcastle të Daily Mail.

  Nuk është e qartë se kush ishte “personi” që kontaktoi pallatin, por mund të kishte qenë një përfaqësues nga një gazetë apo tabloid që po përgatitej të publikonte historinë, sipas Daily Mail.

  Gjithashtu nuk është e qartë se si u zbulua lajmi, por ka pasur shqetësime se privatësia e princeshës është shkelur në Klinikën e Londrës, ku ajo iu nënshtrua një operacioni abdominal në janar. Përpara se Kate të shfaqej në videon e saj, u shfaqën raporte se një hetim ishte nisur në spitalin e famshëm të Londrës, pasi u mësua se punonjës të paidentifikuar thuhet se ishin përpjekur të aksesonin të dhënat e saj private mjekësore.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark