×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Zbulohet se çka tha Besnik Bislimi derisa po ‘sumohej’ nga PSD-ja

  Insajderi
  21 March 2023 - 19:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  E zunë në pritë e me tortë në duar. Për të “festuar” ndodhinë e pazakonshme të pranimit të Zajednicës. Tortën ia drejtuan fytyrës së Besnik Bislimit, kryengociatorit në Dialogun Kosovë-Serbi, i cili deklaronte me bindje të plotë kaherë se po të vinte dite kur do të diskutohet Asociacioni i Komunave me shumicë serbe “qoftë edhe pa kompetenca ekzekutive” do të dorëhiqej nga kjo pozitë.

  Aktivistët e Partisë Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik ia uruan Zajednicën Bislimit. Bislimi u zu në befasi dhe kishte vetëm dy fjalë të vetme për t’u “mbrojtur” veten: “Kadal, kadal” teksa aktivistët ia bënin “për hajr”.

  Në atë moment, Bislimi i cili shquhet për nga dëshira për të folur dhe krekosja e madhe me shifrën e lartë të inteligjencës që ai pretendon ta ketë, arriti t’i shqiptojë vetëm dy fjalë: “Kadal, kadal”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark