×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Zelensky: Kemi informacione se Putin vrau Prigozhin

  Insajderi
  08 September 2023 - 16:48

  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se presidenti rus Vladimir Putin qëndron pas vdekjes së shefit të mercenarëve të Wagner, Yevgeny Prigozhin, i cili u vra në një aksident avioni muajin e kaluar.

  “Fakti që Putin vrau Prigozhin, të paktën ky është informacioni që ne të gjithë kemi, tregon gjithashtu mënyrën e tij të të menduarit dhe se ai është i dobët”, tha Zelensky, pa dhënë prova për këtë pretendim.

  Ai shtoi se sa më i fortë të jetë armatimi që do të marrë Ukraina, aq më shpejt do të vazhdojë kundërsulmi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark