×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Zgjedhja e Bordit të Infrakosit, në rend ditë në mbledhjen e sotme të Qeverisë

  Insajderi
  22 March 2023 - 10:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Qeveria e Kosovës sot në ora 10:00 do të mbajë mbledhje.

  Në mesin e pikave të diskutimit është edhe zgjedhja e Bordit të ndërmarrjes publike Infrakos.

  Sipas, Ambasadës së Britanisë së Madhe në Kosovë, janë pesë kandidat që janë vlerësuar si më të suksesshmit.

  Nga pikët maksimale 30, Genc Hundozi ka marrë 20.0, Hasan Preteni 19.0, Besarta Zuka 19.0, Fitim Raci 18.5, Fatmir Rushiti 17.0 dhe Edona Nahi 16.5 pikë.

  Mbetet të shihet nëse Qeveria do të zgjedhë ndonjërin prej tyre./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark