×
 • Sport
 • Sport

  Zidane e do Agueron te Reali

  Insajderi
  23 February 2016 - 19:07
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  “Los Blancos” kanë parashikuar një revolucion në skuadër gjatë afatit të ardhshëm kalimtar dhe një nga objektivat kryesorë të Realit për sulmin është pikërisht argjentinasi i Manchester City-it, njofton gazeta spanjolle Marca.

  Sergio Aguero pak ditë më parë deklaroi se dëshiron ta mbyllë karrierën te “Citiziens” aq më tepër që duke filluar nga sezoni i ardhshëm skuadra angleze do të drejtohet nga një trajner fantastik si Pep Guardiola, raporton Insajderi.

  Megjithatë Reali nuk heq dorë nga ai dhe sipas medieve të ndryshme trajneri i madrilenëve, Zinedine Zidane po punon për të bindur presidentin Florentino Perez të bëjë të pamundurën për të sjellë Agueron në kryeqytetin spanjoll.

  27-vjecari argjentinas ka qenë gjithmonë një dëshirë e vjetër e Realit të Madridit madje Los Blancos përpara se ky i fundit të transferohej në Premier Ligës te Manchester City në 2011-n tentuan blerjen e argjentinasit por presidenti i Atleticos, presidenti Cerezo Marin në atë periudhë nuk e lejojë kalimin e Agueros te rivalët nga i njëjti qytet.

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark