×
 • Sport
 • Sport

  Zidane: Humbja nga Atletiko është një goditje e rëndë

  Insajderi
  27 February 2016 - 18:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka deklaruar se kjo është një goditje e rëndë për madrilenët humbja e skuadrës që ai drejton ndaj Atletikos në “Bernabeu”.

  Ai tha se humbjet nga Atletiko janë gjithmonë të vështira dhe se nuk e priste një humbje në shtëpi të shtunën nga rivalët e qytetit.

  “Kjo është një goditje e rëndë për ne. Të humbësh në shtëpi nga Atletiko është vërtetë e vështirë dhe që nuk e prisja”, deklaroi Zidane në konferencën për shtyp, pas ndeshjes.

  Reali me këtë humbje ka pësuar një goditje të rëndë edhe në shpresat e saj për titull pasi tani ndodhet 11 pikë pas Barcelonës që prinë në renditje.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark