×
 • Lajme
 • Sport
 • Lajme

  Zidane: Jam krenar me lojtarët

  Insajderi
  26 January 2016 - 09:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Zidane tha se nuk e priste të humbiste po futbolli është i tillë “E vërteta është që ne nuk e prisnim të humbisnim, por i tillë është futbolli dhe nuk i’a lë fajin futbollistëve”, u shpreh legjenda e futbollit francez.

  Francezi e vlerësoi paraqitjën e Betisit dhe tha qe e priste një atmosferë jo fort miqësore në Benito Villamarin.
  “E prisja Betisin të luante ashtu dhe pastaj goli ishte spektakular, është vend i vështirë të fitosh. Mendoj që ata luajtën mjaft mirë”- deklaroi trajneri i Real Madridit.

  Reali barazoi tw shtunwn  në ndeshjën e javës së 21-të të kampionatit spanjoll, ndaj Real Betisit me rezultat 1-1.  Golin e vetëm për madrilenët e shënoi Karim Benzema.

  Skuadra mbrëtërore mbetet në vendin e 3 në tabelë, 4 pikë larg Barcelonës e cila gjendet në krye të tabelës me një ndeshje më pak të zhvilluar.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark