12:12 - 21 Prill 2021

Sot, Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka njoftuar se pas largimit të klubeve angleze nuk ka mundësi të vazhdohet Superliga Evropiane.

Dhe, pas shuarjes së kësaj ideje, me njoftim zyrtar për mospjesmarrje në Superligë ka dalë klubi i La Ligas, Atletico Madrid.

Ja deklarata e klubit: