21:20 - 23 Qershor 2022

Skuadra e Ballkanit ka bërë sot prezantimin e futbollistit brazilian Lucas Cardoso.

Sulmuesi i bashkohet skuadrës suharekase me synime për të arritur rezultate sa më të mira në arenën ndërkombëtare, por sigurisht edhe për të luftuar për titullin e kampionit në edicionin e ri.

Cardoso së fundmi ishte pjesë e skuadrës Qyzljar.

Postimi i plotë i FC Ballkanit:

𝗪𝗘𝗟𝗖𝗢𝗠𝗘 𝗟𝗨𝗖𝗔𝗦 𝗖𝗔𝗥𝗗𝗢𝗦𝗢 

 Futboll Klub Ballkani ka kënaqësinë të njoftojë se sulmuesi 𝗟𝘂𝗰𝗮𝘀 𝗖𝗮𝗿𝗱𝗼𝘀𝗼 është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë.

Sulmuesi Brazilian ka firmosur kontratën me skuadrën tonë deri në verën e vitit 2023 duke u bërë në këtë mënyrë përforcimi më i ri i skuadrës sonë.

 Në të shkuarën, 𝗖𝗮𝗿𝗱𝗼𝘀𝗼 ka luajtur me ekipe si 𝗙𝗖 𝗗𝗿𝗶𝘁𝗮 , 𝗙𝗞 𝗣𝗮𝗿𝘁𝗶𝘇𝗮𝗻𝗶 , 𝗕𝗲𝘀𝗮 𝗞𝗮𝘃𝗮𝗷𝗲𝘀 , si dhe së fundmi ishte pjesë e 𝗤𝘆𝘇𝗹𝗷𝗮𝗿.

 Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje dhe shumë suksese me ngjyrat e klubit tonë.