×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Ish-ylli i Realit prezantohet te Sampdoria

  Insajderi
  10 February 2023 - 17:17
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra italiane, Sampdoria e ka bërë zyrtare sot transferimin e ish-yllit të Real Madridit dhe Paris Saint-Germain, Jese Rodriguez.

  Sulmuesi spanjoll iu nënshtrua testeve mjekësore dje, kurse sot klubi konfirmoi transferimin e tij në formën e lojtarit të lirë përmes një komunikate në faqen zyrtare.

  29-vjeçari ndërpreu kontratën e tij me skuadrën turke Ankaragucu këtë janar.

  Jese ka nënshkruar kontratën e tij me Sampdorian e cila do ta mbajë atë në “Stadio Ferraris” deri në fund të sezonit aktual. Spanjoll ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve me Realin, ndërsa regjistroi 18 gola në 94 paraqitje për gjigantin e La Ligas.

  Po ashtu, ai ka luajtur edhe PSG-në, tek e cila shënoi vetëm dy gola në 18 ndeshje.

  Sampdoria po kalon kohë të vështirë këtë sezon në Serie A, ku renditet në vendin e 19 në tabelë me 10 pikë të arkëtuara përgjatë 21 ndeshjeve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark