23:59 - 27 Maj 2022

Me të përfunduar finalja e Kupës së Kosovës largimet nga klubi i Dritës kanë nisur të bëhen zyrtare.

Futbollisti i parë që e ka konfirmuar largimin nga Drita është sulmuesi anësor Astrit Fazliu.

Fazliut i përfundon kontrata me Dritën më 30 qershor dhe do të largohet si lojtarë i lirë nga klubi gjilanas.

Ai e ka falënderuar Dritën për vitet e kaluara te ky klub.