×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare- PSG zgjat kontratën me Laurent Blanc

  Insajderi
  11 February 2016 - 11:50

  Trajneri 50 vjeçar ka zgjatur kontratën e tij edhe për dy vite të tjera me ekipin francez Paris Saint Germain..

  Zgjatja e kontratës ka ardhur pas sukseseve dhe performancës së jashtëzakonshme të ekipit në Ligën e Francës, raporton Insajderi

  PSG-ja aktualisht kryeson në renditjen tabelare në ligë dhe vetëm zyrtarizimi i mungon për t’u shpallur kampion i këtij serzoni.

  Ekipi i Blanc, po kryeson me 24 pikë diferencë nga vendi i dytë, të cilin e mban ekipi i Monacos.

  Paris Saint Germain, poashtu po vazhdon aventurën e saj edhe në Ligën e Kampionëve, në të cilën do të përballen me ekipin londinez Chelsea në të 16-ën e finales.

  Zgjatja e kontratës së trajnerit Laurent Blanc është konfirmuar edhe nga faqja zyrtar e klubit e në rrjetin social ‘twitter’./Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark