10:51 - 10 Qershor 2021

Lazio ka arritur marrëveshje me klubin serb, Cukarici për transferimin e mbrojësit 20 vjeçar, Dimitrije Kamenovic, raporton Insporti.

Lajmin e ka konfirmuar klubi nga Roma, i cili ka njoftuar se Kamenovic ka nënshkruar kontratë dhe është duke kaluar testet mjekësore.

20 vjeçari do të qëndroj tek Cukaricki për gjashtë muaj të tjerë në huazim, ndërkohë do të jetë pjesë e kampit parasezonal të Lazios këtë verë.

Kamenovic bëri 19 paraqitje sezonin e kaluar, duke shënuar një gol dhe dhuruar dy asistime./Insporti.com/