×
Lajme - 23:15
Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në fshatin Mrasor të Rahovecit, rruga Gjakovë – Klinë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës,...
Hulumtime / Analiza
Analiza - 13 June 2024
Ai u dënua për terrorizëm. Po e vuante dënimin. Por, pak para se të dilte nga burgu, diçka tjetër i ndodhi. Prokuroria Speciale tashmë ka nisur një rast tjetër kujdër Murat Dermjanit. Ai tashmë po hetohet për "krime kundër njerëzimit"....
Insajderi Video
Gazeta Insajderi ka siguruar dëshminë e dhënë në Prokurorinë Speciale të një dëshmitari që thotë se është viktimë e fajdeve. Pretendon që ka borxhe fajdesh deri në 300 mijë euro. Që me raste ka paguar deri 1200 euro fajde mujore. Që është kërcënuar edhe me fjalë si “me t’vra kënaqesh,...
Sport
Euro 2024 - 16 June 2024
UEFA ka nisur procedurë disiplinore ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit pas incidenteve që ndodhën në ndeshjen ndaj Italisë, të shtunën mbrëma. Procedura është hapur për hyrjen e një tifozi në fushë dhe hedhje të objekteve gjatë ndeshjes ku Shqipëria humbi 2-1 nga Italia. UEFA ka njoftuar se ndaj FSHF-së është...
Euro 2024 - 16 June 2024
Kombëtarja e Anglisë ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të Euro 2024 ndaj Serbisë me rezultatin minimal 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi mesfushori i Real Madridit, Jude Bellingham, shkruan Indeksonline Bellingham realizoi me kokë në pjesën e parë pas një asisti të bukur nga Bukayo...
Show
Show - 16 June 2024
Ish-banorja e Big Brother VIP Albania 3, Françeska Murati, ishte e ftuar në “S’e luan topi”. Modelja e njohur shqiptare u surprizua me një letër nga e ëma në mes të emisionit. “Unë dhe babi morëm rrugën e emigrimit për një të ardhme më të mirë. Ne jemi munduar t’ju...
OP/ED
Botë
Botë - 16 June 2024
Kancelari gjerman Olaf Scholz ka shfaqur mbështetje dhe besim të fortë në udhëheqjen e Presidentit të SHBA Joe Biden, duke shtuar se është një nga politikanët më me përvojë në botë – sipas tij shumë e mundur që ai do t’i fitojë zgjedhjet. Në një intervistë me mediat Axel Springer,...
Kulturë
Kulturë - 06 June 2024
Bujar Hudhri, pronar i shtëpisë botuese Onfuri ka denoncuar se është përjashtuar nga panairi i librit në Prishtinë. Hudhri ka thënë për Insajderin se kjo ka ndodhur pasi që iu është kërkuar që të zhvendosen nën një çadër dhe të largohen nga pjesa qëndrore e panairit. “Na kanë shpërngulur në...
Biznes
Biznes - 14 June 2024
Kompania lider për turizëm në vend Sharr Travel për nder të festes së Bajramit ka ulur shumë çmimin për akomodim në hotelin më të ri në Orikum Regina Palm Resrot. Për vetëm 75 euro nga data 14 qershor deri më 30 qershor ju do të kaloni pushimet tuaja të paharruara...

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark