×
 • Sport
 • Sport

  100 mln € borxhe, Mbappe “ultimatum” PSG-së: Deri në fund të muajit ju pres

  Insajderi
  22 June 2024 - 14:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kylian Mbappe i dha fund aventurës 7-vjeçare me PSG-në dhe firmosi si lojtar i lirë me Realin e Madridit. Duke realizuar më në fund ëndrrën e fëmijërisë për të luajtur në “Santiago Bernabeu”.

  Ama, sulmuesi francez nuk ka mbyllur çdo llogari me kampionët e Francës. Dhe pretendon rreth 100 mln euro borxhe nga drejtuesit e PSG-së.

  Shumë ku përfshihen disa paga të padhëna dhe shpërblime të lidhura me arritjet personale dhe të skuadrës, që nuk i ka marrë ende.

  L’Equipe raporton se Mbappe ka njoftuar klubin me anë të një shkrese zyrtare dhe pret që milionat t’i kalojnë në llogarinë bankare deri në fund të muajit.

  E përditshmja franceze bën të ditur se bëhet fjalë për pagat e muajit prill dhe maj, si edhe bonusin e besnikërisë të rënë dakord me rastin e rinovimit të fundit në maj 2021.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark