×
 • Lajme
 • Lajme

  17 deputetet që e braktisën seancën e së mërkurës

  Insajderi
  19 May 2016 - 20:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Seanca kishte filluar punimet me praninë e vetëm 53 deputetëve, pa pasur kuorum për të marrë vendime, dhe po për shkak të mungesës së kuorumit ishte ndërprerë kur në sallë kishin mbetur vetëm 56 deputetë.

  Mungesa të mëdha në seancën e djeshme plenare pati nga dy partitë e koalicionit qeverisës, LDK dhe PDK.

  kuv

  Në mesin e atyre që munguan, bie në sy edhe mos prezenca e kryetarit të Kuvendit të Kosovës. /Insajderi.com

   

   

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark