×
 • Lajme
 • Lajme

  17 vjet burgim për zyrtarin policor që vrau vëllain e tij

  Insajderi
  13 June 2024 - 13:11
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ish-zyrtari policor Millorad Shubariq, është dënuar me 17 vjet burgim i cili akuzohet se ka vrarë vëllain e tij.

  Vendimi është marrë nga Gjykata Themelore e Prishtinës.

  Ngjarja tragjike kishte ndodhur më 7 maj 2022, në fshatin Gushtericë e Poshtme të Graçanicës, pas një mosmarrëveshjes mes tyre, rreth pronës së shtëpisë.

  Sipas aktakuzës, tani i ndjeri D.Sh, ishte duke punuar me kosë para shtëpisë së tij në oborrin e përbashkët me të pandehurin, ndërsa i akuzuari “MIQA”, ishte duke konsumuar birra, mes tyre ka filluar një fjalosje dhe kacafytje ku i pandehuri Millorad Shubariq, ka hyrë në dhomën e tij ku ka marrë armën e tij zyrtare të tipit “Glock”, pastaj ka shkuar te shtëpia e tani të ndjerit dhe me dashje ka shtënë me armë tetë herë në drejtim të tij dhe e ka qëlluar, ku si pasojë e plagëve tani i ndjeri ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark