×
 • Lajme
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Filmi i Kosovës në OSCAR nuk i shpëton piraterisë

  Insajderi
  04 February 2016 - 23:49

  Producentët e filmit “Shok” mund të kenë menduar ta shfaqin filmin pasi të përfundoj ceremonia e ndarjes së çmimeve “Oscar” që ta shfaqin për publikun shqiptar në Kosovë dhe Serbi, por pirateria ia ka prishur tashmë planet.

  Një uebfaqe pirate e shfaqjes dhe shkarkimit të filmave e ka publikuar pirat filmin “Shok” me regji dhe skenar të Jamie Donoughe dhe kjo ka shkaktuar një interesim të madh të përdoruesve të internetit për ta parë këtë film.

  shoku

  Filmi “Shok” në të cilin shpërfaqet historia e dy djelmoshave të luajtur nga Andi Bajgora dhe Lum Veseli, që gjatë luftës së fundit në Kosovë përballen me agresivitetin e ushtrisë serbe, është nominuar në kategorinë e filmave më të mirë të shkurtër.

  shok

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark