×
 • Biznes
 • Biznes / Teknologji

  BlackBerry shkurton 200 vende pune

  Insajderi
  07 February 2016 - 17:31

  Ky vendim u konfirmua të premtën nëpërmjet e-mailit zyrtar nga një zëdhënës i prodhuesit kanadez.

  Largimet nga puna do të prekin 75 fabrika prodhimi në Florida shkruante uebfaqja zyrtare e shtetit të Floridas.

  Vetë BlackBerry konfirmoi se largimi nga puna preku edhe Gary Klassen, themeluesin e platformës së komunikimit BBM. Besohet se impaktin më të lartë, shkurtimet e vendeve të punës e kishin në zyrat e BalckBerry 10, një hipotezë kjo e mbështetur edhe në bazë të deklaratave të fundit të ekzekutivëve të kompanisë.

  Një gjë është e sigurtë, përditësimet në BlackBerry 10 nuk do të mungojnë. Në shtatorin e vitit të kaluar, kompania largoi nga puna 200 vetë nga stafi i divizionit të dizajnit dhe harduerit për paisjet BB10.

  Telefonët e parë me BB10 filluan të shfaqeshin në Janar të 2013-tës por që u dorëzuan shumë shpejtë përballë popullaritetit në rritje të Apple iPhone dhe Android.

  Marrë nga: Cio.al

  OP-ED
  Nga Rubrika
  LifeStyle
  30 November 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark