×
 • Lajme
 • Lajme

  Zëdhënësi i VV-së: Zgjidhja nuk është te Jahjaga

  Insajderi
  08 February 2016 - 13:03
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  ‘’Kriza politike dhe institucionale në Kosovë është shkaktuar nga marrëveshjet e Qeverisë që e cenojnë sovranitetin e integritetin territorial e institucional të vendit’’, ka shkruar Krasniqi.

  Më tutje në shkrimin e tij thuhet se insistimi i qeverisë për të vazhduar implementimin e marrëveshjeve po e thellon krizën.

  ‘’Thellimi i kësaj krize është rezultat i drejtpërdrejt i insistimit të po kësaj qeverie të Mustafës e Thaçit për të vazhduar me zbatimin e këtyre marrëveshjeve pavarësisht kundërshtimit’’, është shprehur Krasniqi në facebook.

  Ndërkaq, në fund ai ka bërë thirrje për protesta, duke e parë atë si të vetmen zgjidhje për daljen nga kriza.

  ‘’Zgjidhja është te qytetarët protestues, te ata dhe me ata të cilët për çdo herë e më shumë, janë të gatshëm të angazhohen politikisht për të mirën e Republikës. Zgjidhja nuk është te Jahjaga më 8 shkurt, por në shesh më 17 shkurt’’, ka thënë Krasniqi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark