×
 • Lajme
 • Lajme

  25 refugjatë fundosen në Turqi

  Insajderi
  06 March 2016 - 21:22
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Të paktën 25 persona pasi janë  fundosur në brigjet turke teksa përpiqeshin të arrinin në Greqi, raportojnë mediat ndërkombëtare. Ndërkohë autoritetet maqedonase kanë vendosur kufizime të mëtejshme mbi refugjatët që po përpiqen të kalojnë kufirin grek.

  Rojet bregdetare turke nisën një mision kërkimi dhe shpëtimi për emigrantët e tjerë që besohen të jenë zhdukur nga aksidenti, raportoi agjencia shtetërore turke “Anadolu”.

  fundosje

  Rojet bregdetare kanë shpëtuar 15 refugjatë të tjerë jashtë vendpushimit Didim në Detin Egje.

  Në mesin e të vdekurve përfshihen edhe 3 fëmijë, sipas agjencisë private të lajmeve Dogan.

  Maqedonia ka vendosur që të lejoj të hynë vetëm refugjatët që besohet të vijnë nga zonat e luftërave.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark