×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tragjedia në Ankara: Mbi 28 të vdekur dhe 60 të lënduar

  Insajderi
  17 February 2016 - 23:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Përveç 28 të vdekurve, është rritur numri i të lënduarve nga shpërthimi që ndodhi në qendër të Ankarasë të mërkurën pasdite, duke lënë të kuptohet se numri i rasteve fatale mund të rritet gjatë orëve në vijim.

  Lajmin e bënë të ditur mediat ndërkombëtare, sipas të cilave një mjet i mbushur me eksploziv ka shpërthyer gjatë kalimit pranë saj të një autobusi me ushtarë turk në bord, raporton Insajderi.

  Askush ende nuk e kanë marrë përgjegjësinë, por dyshimet mbesin tek rebelët kurdë apo ekstremistët e ISIS-it.

  Një sulm i ngjashëm më bombë goditi Turqinë në janar të këtij viti, në qytetin e Stambollit ku la të vdekur 10 persona./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark