×
 • Lajme
 • Lajme

  8 deputetë të arrestuar pas seancës së sotme

  Insajderi
  19 February 2016 - 17:06

  Pas ndodhive të fundit në seancën e sotme të Parlamentit të Kosovës, janë arrestuar 8 deputetë të opozitës, raporton Insajderi.

  I fundit që u arrestua ishte deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili i cili ishte prej atyre që bëri më së shumti rezistencë kur u nxjerrë nga salla e parlamentit.

  Përpos tij u arrestuan edhe shtatë deputet të tjerë të partive opozitare. Shqipe Pantina, Mytaher Haskuka dhe Besa Baftiu nga Vetëvendosje. Teuta Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi e Pal Lekaj nga AAK dhe Enver Hoti nga Nisma për Kosovën.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark