×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Abazi: Dejona Mihali kontrollon Vetëvendosjen

  Insajderi
  16 February 2023 - 10:27

  Haki Abazi aktualisht është duke u deklaruar para mediave lidhur me shkarkimin nga pozitat që i ushëheqte dhe për disa audio/video inçizime, shkruan Insajderi.

  Abazi tha se Dejona Mihali është njeriu kryesor që kontrollon grupin parlamentar të Vetëvendosjes dhe vendimet që merrën në parti, ani pse nuk ka qenë pjesë e listës së votimeve.

  “Zonja Mihaili nuk ka qenë pjesë e votimeve, nuk ka qenë pjesë e listës së deputetëve, nuk ka qenë në garën e brendshme për zgjedhjet brenda Lëvizjes Vetëvendosje, por, është njeriu kryesor që kontrollon dhe menaxhon me grupin parlamentar dhe vendimmarrjet që bëhen aty”, u shpreh Abazi.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark