×
 • Lajme
 • Lajme

  Pesë nëpunës të jetimores akuzohen për abuzim të fëmijëve

  Insajderi
  20 May 2016 - 08:28
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pesë nëpunës të një jetimoreje në pjesën veriore të Shqipërisë janë arrestuar lidhur me akuza për abuzim të fëmijëve, të cilët ishin strehuar aty.

  Zyra e prokurorit të Tiranës ka njoftuar dje se fëmijët në një jetimore në Shkodër ishin abuzuar fizikisht dhe në mënyrë ilegale ishin detyruar të punonin.

  Prokuroria tha, po ashtu, se ka dëshmi se tri vajza të mitura në jetimore janë “keqtrajtuar seksualisht”.

  Në këtë jetimore, që administrohet nga udhëheqja lokale në Shkodër, janë të strehuar edhe fëmijët, familjet e të cilëve nuk kanë mundësi t’i mbajnë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark