×
 • Lajme
 • Botë
 • Biznes
 • Lajme / Botë

  Aeroplani më i madh në botë bënë aterimin e parë

  Insajderi
  16 May 2016 - 11:01
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Mijëra persona u mblodhën për të parë dhe fotografuar aeroplanin më të madh në botë, që të dielën ateroi në një aeroport në Australi.

  Ishin më shumë se 15 000 vetë në aeroportin Drive që panë “bishën” 600-tonëshe që ulej.

  Zëdhënësja e aeroportit të Perthit, Fiona Lander, tha: “Është hera e parë që një An-225 vjen në Australi dhe njerëzit nuk e humbën mundësinë për ta parë nga afër”.

  Aeroplani u nis nga Praga (Republika Çeke) ditën e premte dhe shkoi në Australi për të transportuar një gjenerator miniere 117-tonësh

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark