×
 • Lajme
 • Lajme

  AGK zyrtarizon edhe bordin drejtues

  Insajderi
  21 May 2016 - 17:48
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka konfirmuar se Shkëlqim Hysenaj, gazetar në Zëri, do të jetë kryetar i ri i kësaj organizate.

  Ai është zgjedhur sot në kuvendin zgjedhor të AGK-së dhe në këtë detyrë e zëvendëson ish-kryetarin Zekirja Shabani.

  AGK ka zgjedhur në këtë kuvend edhe anëtarët e bordit të kësaj organizate.

  Besiana Krasniqi nga RTV 21 ka marrë më së shumti vota nga kolegët e saj gazetarë, 122 gjithsej.

  Shtatë anëtarët e tjerë të këtij bordi janë: Beadin Syla nga gazeta Zëri, Taulant Qenaj nga KTV, Dardan Hoti nga Kosova Press, Valdrin Krasniqi nga Tribuna, Majlinda Aliu e Arsim Halili nga RTK si dhe Fidan Rama nag Dukagjini.

  Mandati i tyre është tre vjeçar./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark