×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Aksidenti i trenave në Gjermani i shkaktuar nga ‘gabimi njerëzor’

  Insajderi
  16 February 2016 - 14:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gabimi njerëzor është shkaku për aksidentin e trenit në Bavari të Gjermanisë, javën e kaluar i cili ka lënë të vdekur 11 njerëz, kanë thënë hetuesit e rastit, raporton BBC

  Më shumë se 80 njerëz mbetën të lënduar pas përplasjes së dy trenave në binarë një drejtimesh.

  Trenat ishin përplasur fuqishëm kur të dytë ishin duke udhëtuar me shpejtësi prej 100 km/orë në Lindje të Bad Aibling, një qytet rreth 60 kilometra në juglindje të Mynhenit, raporton Insajderi

  Të gjithë 11 viktimat e aksidentit kanë qenë meshkuj mes moshës 24 dhe 59 vjeçare./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark