×
 • Biznes
 • Biznes / Teknologji

  Alarmohet Apple dhe iPhone – Ky përditësim bllokoi pajisjen

  Insajderi
  04 January 2024 - 20:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjiganti i teknologjisë, Apple, e ka tërhequr nga tregu përditësimin e ri të sistemit operativ, iOS 17.3 Beta 2, pasi u raportua se softueri i bllokoi iPhoneit e disa përdoruesve.

  Dailymail ka shkruar të enjten se disa telefona të mençur të Apple u bllokuan kur instaluan këtë sistem të ri Beta, duke pamundësuar rindezjen e telefonit në mënyrë të sigurt.

  Apple e ka prezantuar përditësimin të mërkurën, duke e bërë atë të qasshëm për më pak se 24 orë përpara se problemi të “shpërndahej” me të madhe nga përdoruesit.

  Që iPhone të kthehej në funksion, përdoruesit u detyruan të kthenin përditësimin paraprak të sistemit operativ.

  Beta konsiderohet fazë fillestare ose në zhvillim e një produkti, kryesisht teknologjik. Produkti është i qasshëm për përdorim, por nuk është tërësisht funksional dhe mund të përmbajë gabime.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark