×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasadori Ruairi O’Connell kërkon të braktiset dhuna

  Insajderi
  17 February 2016 - 19:43

  Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se është shumë i kënaqur që protesta e organizuar nga opozita kaloi e qetë.

  “Protesta është një e drejtë themelore demokratike dhe unë jam i lumtur që protesta e sotme kaloi në mënyrë paqësore. Shpresoj që kjo përfaqëson një vendim që opozita të heqë dorë nga dhuna. Shpresoj që Qeveria do t’u përgjigjet shqetësimeve të qytetarëve për korrupsionin dhe sundimin e ligjit”, ka thënë ambasadori në një status në Facebook.

  Ai u ka bërë thirrje të dyja palëve për të përdorë dialogun që t’i zgjidhin dallimet politike.

  “Çdo hap pozitiv që merret nga politikanët e Kosovës mund të ndihmojë për të ndërtuar një kulturë të qëndrueshme demokratike në këtë vend të porsalindur”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark