×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi / Insajderi

  Anglezi që u bë kosovar, Robert Wilton në Ditën e Pavarësisë së Kosovës

  Insajderi
  17 February 2023 - 11:05
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Diplomati dhe novelisti anglez Robert Wilton, ka edhe një atribut kyç. Ai është edhe kosovar.

  Kosovën e njeh prej brenda e për kohë të gjatë.

  Në ditën e shpalljes së pavarësisë ai ishte turist anglez. Sot është shtetas kosovar.

  Për Insajderin ai rrëfen atëkohë dhe këtë kohë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark