×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrest shtëpiak për Ismail Kurteshin e Shqipe Pantinën

  Insajderi
  27 February 2016 - 19:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e arrestit shtëpiak prej 30 ditësh për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi dhe Shqipe Pantina.

  Gjykata po ashtu ka vendosur që Bali Muharremaj, deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, të paraqitet në stacion policor në kohëzgjatje prej një muaji.

  Kjo masë nga ana e gjykatës u është shqiptuar deputetëve për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës në seancën e fundit të Kuvendit të Kosovës.

  Në vendimin e gjykatës thuhet se ekziston dyshimi i bazuar se të njëjtit kanë kryer veprat penale Përdorimi i armës apo mjetit, veprën penale pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare , veprën penale mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve si dhe sulmi i personave zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  13 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark